Příběh

Jmenuji se Milan Tesař, narodil jsem se 24.6.1991 a již spoustu let se věnuji karate, sebeobraně, kondiční a fyzické přípravě a bojovým sportům obecně. Od pěti let jsem navštěvoval pravidelně kurzy sebeobrany a v sedmi letech jsem začal cvičit karate. Již od dětství, až do současnosti, se účastním spousty závodů a seminářů po celém světě a za více jak 20 letou kariéru závodníka jsem nasbíral mnoho zkušeností a úspěchů. Společně s karate jsem několik let cvičil bojové umění Systema, které využívá ruská armáda.

Karate je pro mě nejen sportem, ale především životní cestou, bez které si neumím svůj život představit. Jsem moc šťastný, že i přes četná malá zranění, až po operace zápěstí a kolene, se mi podařilo dostat opět na vrchol. Nyní se věnuji dětem i dospělým v našem oddíle, které připravuji na soutěže, učím je principy sebeobrany a sebeovládání, zlepšuji jejich fyzické schopnosti a snažím se je naučit, že karate je více než jen sport. Především u mládeže se zaměřujeme na růstové nastavení tréninků, nikoliv na výkonnostní nastavení. Důraz na výkonnost a zisk medailí z turnajů řadíme do přípravy sportovců až od dorosteneckého věku.  U dětí je velmi důležité „vypěstovat“ radost z pohybu a ze sportování, ne u nich probouzet pocit a potřebu vítězství na úkor ostatních dětí. Tento princip není v České Republice příliš obvyklý. Většina sportovních oddílů nutí děti do soutěží, soupeření mezi sebou a podobně. Tyto děti většinou zanechají sportu právě ve chvíli, kdy by měly začít přemýšlet nad výkonností a ziskem trofejí ze soutěží.

Společně s kolegy lektory z České asociace okinawského karate a kobuda navštěvujeme mateřské školky, základní a střední školy, kde v rámci projektu Stop násilí na školách – prevence kriminality učíme děti a studenty základy sebeobrany a připravujeme je na nebezpečné situace, které bohužel mohou v dnešní době nastat.

Ve volném čase trénuji sám sebe, abych pokračoval ve svých úspěších a byl jsem ideální vzor pro naše závodníky. Kromě karate a bojových sportů si rád zahraji stolní tenis, a milerád se věnuji adrenalinovým zážitkům, především v podobě bungee jumpingu a střelby z krátkých zbraní.

 Jsem mladý, avšak velmi zkušený a nadšený trenér, který je velmi zapálený pro věc a snažím se své zkušenosti předávat dál, a to nejen členům našeho klubu, ale i široké veřejnosti.

Milan Tesař

Úspěchy, ocenění a certifikáty

Milan Tesař mistr světa v karate

Největší sportovní úspěchy v kategorii dospělí napříč různými organizacemi


Mistrovství světa

MS WSF 2022 – Česká republika – 2. místo kata tým muži, 3. místo kumite muži ippon shobu +84kg
MS WSF 2021 – Turecko – 1. místo kumite muži ippon shobu +84kg
MS WSF 2019 – Rumunsko – 1. místo kata tým muži, 3. místo kumite tým muži
MS WSF 2018 – Turecko – 2. místo kata tým muži, 3. místo kumite muži sanbon shobu -84kg
MS UWK 2017 – Itálie – 2. místo kumite tým muži, 2. místo kumite tým muži rotace
MS WSF 2017 – Bulharsko – 3. místo kata tým muži, 3. místo kumite muži WKF -84kg
MS SKDUN 2017 – Maďarsko – 3. místo kumite tým mix
MS WSF 2016 – Polsko – 3. místo kumite muži WKF +84kg

Mistrovství Evropy

ME WSF 2022 – Bulharsko – 3. místo kumite tým muži
ME WSF 2019 – Makedonie – 1. místo kumite muži ippon shobu +84kg, 3. místo kumite muži sanbon shobu +84kg, 3. místo kumite muži WKF +84kg, 3. místo kumite tým muži
ME WSF 2018 – Bulharsko – 3. místo kata tým muži
ME SKDUN 2018 – Polsko – 3. místo kumite tým mix
ME WSKU 2014 – Albánie – 2. místo kumite muži +84kg Ippon shobu

Zobrazit více

Ostatní záliby

Organizátorské zkušenosti

Za dobu působení na sportovní sféře jsem organizoval, nebo se spolupodílel na organizaci spousty zajímavých akcí, nebo společenských plesů.

Pravidelně organizujeme mezinárodní turnaj karate Pardubice open. Každoročně pořádáme letní soustředění karate, nejen pro naše cvičence. Dále jsme uspořádali Akademické mistrovství České republiky v roce 2016, Mistrovství Evropy v karate WSF v Pardubicích v roce 2017, Mistrovství České republiky v olympijské organizaci karate v roce 2020 (i přes nesčetná omezení a pravidla v době Covidu) a Mistrovství světa v karate WSF v roce 2022.

Pro děti především z našeho sportovního klubu organizujeme několikrát do roka Yamatův pohár, což je soutěž karate, kde se závodí dle motivačního soutěžního konceptu, který jsme společně s trenérským týmem Karate Lions Pardubice vymysleli.

Pravidelně organizujeme akci Sparing Pardubice. Jedná se o den zaměřený na zápasy kumite. Celá akce je rozdělena do několika nácvikových a praktických částí.

Vývojářem stránek je Filip Filipi